Michael/Strom

Zarejestruj   En Pl

Wiedza to fundament finansowego sukcesu

Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.

Wszystkie:

2019

2018

2017

2016

2015

Reforma OFE, co wybrać?

Długo zapowiadana reforma OFE zaczyna wreszcie nabierać kształtów. Zgodnie z projektem 25% środków zgromadzonych w OFE ma trafić na nasze subkonto w ZUS, czyli de facto na Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD). Pozostała część wynosząca 75% pozostaje do rozdysponowania przez uczestników OFE. Możliwości są dwie: pierwsza to przeniesienie środków do ZUS, natomiast druga to przeniesienie środków na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE).

więcej

Raport kredytowy Marvipol Development S.A.

Niniejszy Raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Grupy Kapitałowej Marvipol Development S.A. po wynikach za 4Q18 i po komunikacie dotyczącym sprzedaży i przekazań mieszkań za 1Q19, pod kątem zdolności obsługi zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.

Pobierz Zobacz

Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych

W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.

Pobierz Zobacz

Zielone obligacje na ratunek planecie

Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku. 

więcej

PMI: tak złych prognoz nie było od dawna

Według badań IHS Markit w kwietniu 2019 r. PMI dla polskiego przemysłu wyniósł 49, co oznacza pogorszenie się warunków w sektorze, które trwa już pół roku. Jednak odczyt za kwiecień był najwyższy od pięciu miesięcy, co na pierwszy rzut oka mogłoby sugerować, że spowolnienie w sektorze straciło na mocy.

więcej

Dane makroekonomiczne – w marcu jak w garncu

Trudno o jednoznaczny werdykt dotyczący odczytów makroekonomicznych za marzec 2019 r. Na pewno na plus można uznać dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej, zwłaszcza w obliczu słabych odczytów PMI. Na drugiej szali znalazły się dane z rynku pracy, a w szczególności wzrost wynagrodzeń, który rozczarował. 

więcej

Reforma OFE, a rynek kapitałowy

Partia rządząca dopięła swego i jeszcze przed wprowadzeniem PPK oraz przed wyborami parlamentarnymi i europejskimi przedstawiła projekt reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, a mówiąc wprost –  ich likwidacji. 

więcej

Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych

W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.

Pobierz Zobacz

Raport kredytowy AOW Faktoring

Niniejszy raport kredytowy przedstawia sytuację finansową spółki AOW Faktoring po wynikach za 2018 rok.

Pobierz Zobacz

PMI ponownie poniżej neutralnego progu

W marcu 2019 r. indeks PMI dla polskiego przemysłu po raz piąty z rzędu zanotował wartość poniżej 50, co oznacza pogorszenie się warunków w sektorze. Pocieszający jest jedynie fakt, że odczyt za marzec na poziomie 48,7 był najwyższy od czterech miesięcy, co sugeruje, że spowolnienie w sektorze straciło na mocy.

więcej

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że serwis internetowy Michael Ström korzysta z plików typu cookie celem świadczenia usług w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proszę kliknąć TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, w tym o zmianie ustawień w zakresie plików cookies. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że niedokonanie zmian ustawień przeglądarki oznacza, że pliki te zostaną umieszczone na urządzeniu, z którego Państwo korzystacie.
AKCEPTUJĘ