Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Publikacje
i aktualności

image

13 - Mar - 2023 - 15‧min

Podsumowanie lutego

Luty ostudził hurraoptymizm, z jakim rozpoczęliśmy ten rok na rynkach finansowych. Miękkie lądowanie największych, światowych gospodarek, szybka dezinflacja, a w raz z nią łagodzenie polityki monetarnej przez najważniejsze banki centralne: ten wymarzony dla inwestorów finansowych scenariusz, grany od pewnego czasu, zaczyna jednak coraz bardziej oddalać się od rzeczywistości.

image

08 - Mar - 2023 - 3‧min

W lutym fundusze obligacji korporacyjnych lepsze niż szeroki rynek

Fundusze polskich obligacji korporacyjnych zakończyły luty średnią stopą zwrotu w wysokości 0,25 proc. W lutym na rynkach dominował raczej kolor czerwony i większość klas aktywów pokazała stratę. Obligacje korporacyjne natomiast czwarty miesiąc z rzędu zakończyły na plusie i tym samym ich średnia stopa zwrotu za ostatni kwartał to +3,60%, a za ostatni rok +3,30%.

02 - Mar - 2023 - 1‧min

Zagraniczne fundusze rynku pieniężnego jako alternatywa dla lokat walutowych

Zapraszamy na webinar na temat zagranicznych funduszy rynku pieniężnego jako alternatywie dla lokat walutowych.   

image

28 - Lut - 2023 - 3‧min

Jak wypadają lokaty bankowe na tle obligacji korporacyjnych banków?

Banki nie tylko udzielają kredytów, ale także same zadłużają się u inwestorów. Na przykład poprzez emisje obligacji korporacyjnych, których rentowności w tym momencie to nawet ponad 9 proc. - to więcej niż oprocentowanie lokat dostępnych w ich ofercie.  

image

23 - Lut - 2023 - 3‧min

Wzrost aktywów funduszy inwestycyjnych – styczeń 2023 r. najmocniejszym miesiącem od 2021 roku

W styczniu aktywa polskich funduszy inwestycyjnych wzrosły o 6,9 mld zł i był to pod tym kątem najlepszy miesiąc od marca 2021. Na tak solidny wzrost aktywów złożyły się dwa czynniki. Pierwszy to świetne stopy zwrotu właściwie wszystkich kategorii funduszy. Dość powiedzieć, że średnie miesięczne stopy zwrotu za styczeń wahały się od 1,7% (fundusze dłużna zagraniczne) do aż 7,40%(fundusze akcji polskich małych i średnich spółek). Drugim czynnikiem było dodatnie saldo wpłat i wypłat inwestorów do funduszy, które wyniosło 0,84 mld zł. Jest to także najwyższy poziom od sierpnia 2021 roku.

image

21 - Lut - 2023 - 5‧min

Na co na pewno zwrócić uwagę przed inwestycją w obligacje korporacyjne – 4 kluczowe elementy

Obligacje korporacyjne stają się coraz popularniejszą formą inwestowania pieniędzy. Niejednokrotnie potencjalny zysk jest wyższy od tego, co można uzyskać na lokatach, a ryzyko mniejsze, niż w przypadku akcji czy walut. Nie znaczy to jednak, że obligacje korporacyjne powinny być wybierane bezkrytycznie. Przedstawiamy najważniejszy czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę przed inwestycją w jakiekolwiek obligacje korporacyjne.

1 2 3