Publikacje
i aktualności

image

09 - Lip - 2024 - 2‧min

Inflacja na Węgrzech kolejny raz zaskoczyła pozytywnie

Inflacja na Węgrzech kolejny raz zaskoczyła pozytywnie i wyniosła 3,70 proc. wobec oczekiwań rynku na poziomie 4,00 proc. Inflacja m/m pozostała natomiast bez zmian.

image

08 - Lip - 2024 - 2‧min

Pierwsze obniżki stóp procentowych najwcześniej w połowie 2025 r.

RPP utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami. Dzisiaj odbyła się konferencja prezesa Glapińskiego. Jak wynika z wypowiedzi - obniżek stóp procentowych szybko nie zobaczymy.

image

05 - Lip - 2024 - 8‧min

Podsumowanie czerwca - przegląd najważniejszych wydarzeń

W dniach 6-9 czerwca w Europie odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybory można uznać jako sukces prawicy. Silnie prawicowe ugrupowania w niektórych przypadkach osiągnęły zaskakująco dobre wyniki w wielu krajach Starego Kontynentu.

image

03 - Lip - 2024 - 2‧min

Inflacja w usługach utrzymuje się na podwyższonym poziomie

Inflacja CPI w strefie euro w czerwcu wyniosła 2,5 proc. r/r. Odczyt jest zgodny konsensusem rynkowym. Inflacja bazowa utrzymała się na poziomie 2,9 proc. r/r. Tutaj odczyt okazał się nieco wyższy niż prognozy (2,8 proc.). Wskaźnik inflacji już od dłuższego czasu utrzymuje się poniżej 3 proc. i jest w okolicach celu EBC wyznaczonego na 2 proc.

28 - Cze - 2024 - 1‧min

M/S DM przeprowadził emisję obligacji dla spółki White Stone Development sp. z o.o.

Michael / Ström Dom Maklerski przeprowadził emisję 3-letnich obligacji spółki White Stone Development sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 25 mln złotych. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej WIBOR 3M powiększonej o marżę, a odsetki wypłacane w kuponie kwartalnym.

27 - Cze - 2024 - 1‧min

M/S DM przeprowadził emisję obligacji dla spółki Vehis Finanse sp. z o.o.

Michael / Ström Dom Maklerski przeprowadził emisję 2-letnich obligacji spółki Vehis Finanse sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 35 mln złotych. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej WIBOR 3M powiększonej o marżę, a odsetki wypłacane w kuponie kwartalnym.

1 2 ... 17