M/S DM przeprowadził dwie prywatne emisje 3,5-letnich obligacji spółki Vantage Development S.A.

M/S DM przeprowadził dwie prywatne emisje 3,5-letnich obligacji spółki Vantage Development S.A.

09 - Gru - 2016 — 1•min

Michael/Ström Dom Maklerski przeprowadził dwie prywatne emisje 3,5-letnich niezabezpieczonych obligacji spółki Vantage Development S.A. o łącznej wartości nominalnej 65 mln złotych. Obie serie Spółka planuje wprowadzić na ASO Catalyst, gdzie będą notowane jako jedna seria.

To już kolejna emisja spółki Vantage Development przeprowadzona z udziałem DM Michael / Ström, ale z kilku względów zasługuje ona na szczególną uwagę. Przede wszystkim jest to największa emisja obligacji w historii Spółki. Poza tym, dzięki systematycznemu zwiększaniu skali działalności oraz poprawie wyników finansowych, jest to również emisja charakteryzująca się najniższą marżą spośród wszystkich przeprowadzonych dotychczas przez Vantage Development. Jednocześnie to największa emisja w 2-letniej historii DM Michael / Ström - mówi Paweł Gosz, Manager Transakcji Michael/Ström Dom Maklerski.

Zdecydowana większość emisji została objęta przez klientów instytucjonalnych. Pozyskane środki Spółka zamierza przeznaczyć na wydłużenie zapadalności części długu oraz na powiększenie banku ziemi, przede wszystkim na rynku warszawskim. W całym 2016 r. Vantage Development zakontraktował sprzedaż 812 lokali, czyli o 1/3 więcej niż w roku poprzednim. W 2017 r. Spółka zamierza przynajmniej utrzymać ten poziom, zwiększając sprzedaż w Warszawie.