M/S DM przeprowadził emisję 2,5-letnich obligacji spółki i2 Development S.A.

M/S DM przeprowadził emisję 2,5-letnich obligacji spółki i2 Development S.A.

31 - Sty - 2017 — 1•min

Michael/Ström Dom Maklerski przeprowadził prywatną emisję 2,5-letnich niezabezpieczonych obligacji serii B spółki i2 Development S.A. o łącznej wartości nominalnej 15 mln złotych. Spółka planuje wprowadzić obligacje na ASO Catalyst.

Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować naszym klientom obligacje kolejnej wyróżniającej się spółki z branży deweloperów mieszkaniowych. I2 Development jest od maja 2016 r. spółką publiczną, co zwiększa jej wiarygodność jako emitenta obligacji. Jesteśmy pod wrażeniem tempa, z jakim rozwija się Spółka oraz rentowności prowadzonych przez nią projektów mieszkaniowych. Wierzymy, że przeprowadzona emisja jest początkiem długoterminowej współpracy z kolejnym podmiotem z tej branży - mówi Paweł Gosz, Manager Transakcji Michael/Ström Dom Maklerski

I2 Development jest deweloperem mieszkaniowym działającym od 2012 r. na rynku wrocławskim. Najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym projektem Spółki jest Bulwar Staromiejski zlokalizowany nad Odrą, w centrum Wrocławia. Ofertę Spółki uzupełniają niewielkie budynki biurowe oraz usługowe. Od maja 2016 r. akcje i2 są notowane na GPW w Warszawie. W 2016 r. Grupa i2 zakontraktowała sprzedaż 508 lokali, 2-krotnie więcej niż jeszcze w 2014 r.