M/S DM przeprowadził emisję obligacji dla Domesta sp. z o.o.
M/S DM przeprowadził emisję obligacji dla Domesta sp. z o.o.
20 - Sty - 2025 — 1•min
Michael / Ström Dom Maklerski przeprowadził emisję 2,5-letnich obligacji serii C dla spółki Domesta o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. Obligacje są oprocentowane według stopy WIBOR 3M powiększonej o marżę, a odsetki wypłacane w kuponie kwartalnym. Obligacje będą notowane na ASO Catalyst.
Spółka Domesta sp. z o.o. na rynku budowlanym od 1992 r. Od 1998 r. Domesta prowadzi działalność deweloperską w segmencie mieszkań popularnych, głównie na terenie Gdańska i okolic. W swojej dotychczasowej działalności Domesta zrealizowała i oddała do użytku 3,5 tysiąca mieszkań w ponad 130 budynkach wielorodzinnych. Zrealizowane projekty mieszkaniowe zlokalizowane są przed wszystkim w południowych dzielnicach Gdańska.
Od 2011 r. Emitent należy do Grupy Inpro, jednej z największych grup deweloperskich w Trójmieście. Obecnie spółka Inpro S.A., której akcje od 2011 r. są notowane na GPW w Warszawie, jest właścicielem 58,33% udziałów Emitenta.
Niniejszy materiał jest publikacją handlową Michael / Ström Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Warszawie.