Michael/Strom

ZAŁÓŻ RACHUNEK   En Pl

Dane makroekonomiczne – w marcu jak w garncu

Trudno o jednoznaczny werdykt dotyczący odczytów makroekonomicznych za marzec 2019 r. Na pewno na plus można uznać dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz budowlano-montażowej, zwłaszcza w obliczu słabych odczytów PMI. Na drugiej szali znalazły się dane z rynku pracy, a w szczególności wzrost wynagrodzeń, który rozczarował. 

więcej

Reforma OFE, a rynek kapitałowy

Partia rządząca dopięła swego i jeszcze przed wprowadzeniem PPK oraz przed wyborami parlamentarnymi i europejskimi przedstawiła projekt reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, a mówiąc wprost –  ich likwidacji. 

więcej

Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych

W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.

Pobierz Zobacz

Raport kredytowy AOW Faktoring

Niniejszy raport kredytowy przedstawia sytuację finansową spółki AOW Faktoring po wynikach za 2018 rok.

Pobierz Zobacz

PMI ponownie poniżej neutralnego progu

W marcu 2019 r. indeks PMI dla polskiego przemysłu po raz piąty z rzędu zanotował wartość poniżej 50, co oznacza pogorszenie się warunków w sektorze. Pocieszający jest jedynie fakt, że odczyt za marzec na poziomie 48,7 był najwyższy od czterech miesięcy, co sugeruje, że spowolnienie w sektorze straciło na mocy.

więcej

1
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że serwis internetowy Michael Ström korzysta z plików typu cookie celem świadczenia usług w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proszę kliknąć TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, w tym o zmianie ustawień w zakresie plików cookies. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że niedokonanie zmian ustawień przeglądarki oznacza, że pliki te zostaną umieszczone na urządzeniu, z którego Państwo korzystacie.
AKCEPTUJĘ