Wiedza to fundament finansowego sukcesu
Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.
Wszystkie:
2020 ›
2019 ›
2018 ›
2017 ›
2016 ›
2015 ›
Dane makroekonomiczne – dobry początek roku
Styczniowe dane makroekonomiczne można uznać jako dobre. Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna rosły po ok. 6 proc. rocznie, przebijając oczekiwania rynkowe. Dane z rynku pracy także pozytywnie zaskoczyły. Co prawda nie są to tak silne wzrosty jak rok temu, ale chyba nikt się nie łudzi, że 2019 r. będzie tak dobry dla polskiej gospodarki jak miniony rok, w którym PKB wzrósł o 5,1 proc. wg wstępnego szacunku.
Fundusze ETF lepsze niż 80 proc. aktywnie zarządzanych funduszy
Fenomen ETF-ów (Exchange-Traded Fund)można dostrzec nie tylko poprzez ogromny wzrost zainteresowania inwestorów tymi funduszami pasywnymi i przepływami kapitału do nich, ale przede wszystkim dzięki wynikom, które szczególnie w długim terminie uwiarygadniają ideę tego typu instrumentów inwestycyjnych.
Zaangażowanie OFE w obligacje korporacyjne
Lista emitentów korporacyjnych, których obligacje kupiły fundusze emerytalne w 2018 r. jest bardzo krótka. Patrząc na papiery notowane na Catalyst jest to, wyłączając banki, zaledwie siedem podmiotów i ich obligacje o łącznej wartości 380 mln zł. Wśród nich jest aż czterech klientów Michael/Ström Dom Maklerski.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.
Rynek obligacji korporacyjnych zapasowym kołem gospodarki
Dlaczego dobrze rozwinięty rynek obligacji korporacyjnych może powstrzymać negatywne skutki kryzysu finansowego? W świetle oczekiwanego globalnego spowolnienia gospodarczego miejmy nadzieję, że 2018 rok był tylko chwilowym przestojem w rozwoju tego rynku w Polsce.
Rentowności obligacji wróciły do dawnych poziomów (ale nie wszystkie)
W większości przypadków rentowności obligacji pochodzących z emisji publicznych są bliskie tym notowanym w marcu ub.r.
Dalsze słabe nastroje w przemyśle
Indeks PMI dla polskiego przemysłu wyniósł 48,2 za styczeń 2019 r., co oznacza pogorszenie warunków w sektorze. Tym samym, odczyt PMI był poniżej 50 trzeci miesiąc z rzędu (47,6 za grudzień 2018 r. i 49,5 za listopad).