Wiedza to fundament finansowego sukcesu
Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.
Wszystkie:
2019 ›
2018 ›
2017 ›
2016 ›
2015 ›
Rosną stopy zwrotu funduszy obligacji korporacyjnych
W ciągu 12 miesięcy – do końca października – średnie stopy zwrotu funduszy obligacji korporacyjnych wzrosły o 2 pkt proc. do 2,8 proc. W przyszłości mogą nadal się wspinać dzięki wyższemu oprocentowaniu nowych emisji obligacji firm.
Dane makroekonomiczne – spowolnienie w inwestycjach
W październiku ponownie mieliśmy do czynienia z bardzo dobrymi danymi z rynku deweloperskiego. Na wyróżnienie, zwłaszcza w kontekście słabych danych z września, zasłużyła również sprzedaż detaliczna. Również produkcja przemysłowa zanotowała wzrosty, które przebiły oczekiwania rynkowe. Natomiast wchodząc w szczegóły, martwić mogą słabnące inwestycje, które przyczyniły się do spadku produkcji budowlano-montażowej.
Jak zmienią się emisje obligacji po nowelizacji ustawy?
Emisji publicznych będzie więcej, ale nie w każdym przypadku konieczne będzie zatwierdzanie prospektów przez Komisję Nadzoru Finansowego.Na ostatnim posiedzeniu parlament minionej kadencji przyjął nowelizację ustawy o ofercie publicznej, która była ostatnim aktem zwiększającym – w zamierzeniu – pozycję inwestorów, w tym przede wszystkim indywidualnych – na rynku obligacji w Polsce.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.
Emocje i ich wpływ na decyzje inwestycyjne
Rynki są zmienne, a zmienność generuje niepewność. Z kolei niepewność ogranicza nasz wybór instrumentów do takich, których wyniki potrafimy w jakimś stopniu przewidzieć. Kiedy podejmujemy decyzję o inwestycji, o naszym wyborze decyduje wiele stanów emocjonalnych. Niektórych, jak np. ekscytacji na myśl o przyszłym zysku, pożądamy. Innych, jak np. żalu na myśl o potencjalnej stracie staramy się unikać. Jest to naturalne. Lubimy myśleć o sobie jak o świadomym inwestorze, podejmującym w miarę racjonalne decyzje. Nasza świadomość inwestycyjna nie powinna ograniczać się tylko do znajomości wybranego instrumentu. Warto zdawać sobie sprawę, jak na nasze decyzje wpływa świadomość przyszłych sukcesów, ale również porażek oraz czy związane z tym uczucia trochę nami nie manipulują.
Raport kredytowy Ghelamco Invest Sp. z o.o.
Raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Ghelamco Invest Sp. z o.o. (GI) oraz grupy kapitałowej gwaranta obligacji GI, tj. Granbero Holdings Limited (GHL) po wynikach za pierwsze półrocze 2019 r.
Niespłacone zobowiązania Polaków
Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce wydał ostatnio komunikat, w którym bazując na danych Europejskiego Nadzoru Finansowego (EBA) poinformował, iż wartość niespłaconych zobowiązań finansowych (NPL) w Europie wynosi aż 1 bilion, czyli 1000 miliardów EUR. Wartość ta stanowi ok. 5 proc. wartości należności kredytowych w Europie.
Raport kredytowy Vantage Development S.A.
Raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Grupy Kapitałowej Vantage Development po wynikach finansowych za 2Q19 i danych odnośnie sprzedaży oraz przekazań za 3Q19.
Dane makroekonomiczne – poprawa w przemyśle, pogorszenie w konsumpcji
We wrześniu dynamika produkcji przemysłowej powróciła w dodatnie rejony. Bardzo dobre dane (najlepsze w tym roku) napłynęły z rynku deweloperskiego. O niewielkim rozczarowaniu można mówić w przypadku wzrostu wynagrodzeń, natomiast nieoczekiwanie gorsze dane napłynęły ze sprzedaży detalicznej. Jej odczyt okazał się o ponad 2 pkt proc. poniżej konsensu, a głównym winowajcą zaskakująco okazała się sprzedaż w kategorii żywność, napoje i wyroby tytoniowe.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.