Wiedza to fundament finansowego sukcesu
Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.
Wszystkie:
2019 ›
2018 ›
2017 ›
2016 ›
2015 ›
2018 rok na rynku publicznych emisji obligacji w liczbach
Wiadomo, że nie był to udany rok dla rynku obligacji korporacyjnych, a przyczyn można wymienić przynajmniej kilka. Natomiast o skutkach najlepiej opowiedzą liczby.
Dane makroekonomiczne – niezły listopad
Odczyty makroekonomiczne z listopada 2018 r. na ogół przebijały oczekiwania rynkowe, a ich wartości można uznać za niezłe. Dobre dane z rynku pracy, w tym silny wzrost wynagrodzeń, nie przekładają się póki co na silny wzrost inflacji.
Tym żyły rynki w 2018 r.
Dobiega końca 2018 rok, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że na rynkach było nudno. Zaczęliśmy od historycznego rekordu notowań warszawskiej giełdy, ale rok kończymy w świetle afery wokół KNF. W każdym miesiącu miały miejsca wydarzenia w znaczący sposób kształtujące gospodarczy krajobraz w Polsce i zagranicą. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.
To był fatalny rok dla obligacji korporacyjnych. Ale są pierwsze sygnały odbicia
Choć zapowiadał się jako przedłużenie dobrej passy, rok 2018 r. przyniósł załamanie wartości publicznych emisji obligacji korporacyjnych, co najmocniej było widać w III kwartale. Pod koniec roku rozpoczęła się powolna odbudowa rynku.
Raport kredytowy HB Reavis
Niniejszy raport kredytowy przedstawia sytuację finansową grupy HB Reavis po wynikach za pierwsze półrocze 2018 roku, której podmiot dominujący (HB Reavis Holding S.A.) poręcza obligacje wyemitowane przez HB Reavis Finance PL 2 Sp. z o.o.
PMI pierwszy raz od ponad 4 lat poniżej 50
Listopadowy odczyt PMI wyniósł 49,5 (vs 50,4 w październiku) i po raz pierwszy od września 2014 r. był poniżej 50,0, co oznacza pogorszenie nastrojów w sektorze. Tym samym skończył się najdłuższy w historii okres nieprzerwanego wzrostu w polskim sektorze przemysłowym.