Wiedza to fundament finansowego sukcesu
Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.
Wszystkie:
2019 ›
2018 ›
2017 ›
2016 ›
2015 ›
Co dla inwestorów oznaczają zmiany w emisjach obligacji?
Od 1 lipca przyszłego roku ewidencja nowych emisji obligacji prowadzona będzie przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, a przeprowadzenie każdej emisji będzie wymagało wynajęcia profesjonalnego agenta emisji – wynika z projektu ustawy zatwierdzonego już przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.
Jak inwestować w start-upy?
Pojęcie start-upu już na dobre zadomowiło się na polskim rynku. W 2017 roku powstał pierwszy polski fundusz z udziałem środków Skarbu Państwa typu corporate venture capital – PGE Ventures. W tym samym roku Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił największą w regionie platformę funduszy venture capital.
Dane makroekonomiczne – Rozczarowujący wrzesień
Odczyty makroekonomiczne za wrzesień 2018 r. zaskoczyły negatywnie. Z jednej strony wynikać to może ze zbyt dużych oczekiwań rynkowych, co z kolei może być spowodowane nieuwzględnieniem czynników o charakterze sezonowym w prognozach. Z drugiej zaś strony może sygnalizować hamowanie gospodarki. Wrześniowe dane są wodą na młyn dla gołębich członków Rady Polityki Pieniężnej, bowiem wystudzają one oczekiwania co do podwyżek stóp procentowych.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.
Raport kredytowy Marvipol Development S.A.
Niniejszy Raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Grupy Kapitałowej Marvipol Development S.A. („Spółka, „Emitent”) po wynikach za 2Q18 rok pod kątem zdolności obsługi zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.
Czy awans polskiej giełdy w FTSE Russell podbije notowania polskich spółek?
Obecność GPW w indeksie FTSE Russell może mieć wpływ na wzrost notowań polskich spółek. Nie należy jednak oczekiwać, że stanie się to szybko.
Koniunktura w przemyśle bliska stagnacji
Wrześniowy odczyt PMI nie napawa optymizmem. Wyniósł on jedynie 50,5, a więc o 1,0 poniżej oczekiwań rynkowych i 0,9 mniej niż w sierpniu. Co prawda odczyt powyżej 50,0 wydłuża do 4 lat bieżącą tendencję wzrostową w przemyśle, ale spadek PMI trzeci miesiąc z rzędu budzi obawy o wzrosty w kolejnych miesiącach.