Wiedza to fundament finansowego sukcesu
Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.
Wszystkie:
2019 ›
2018 ›
2017 ›
2016 ›
2015 ›
Komentarz do wyników finansowych emitentów z GPW Catalyst
Komentarz dotyczy wyników finansowych emitentów notowanych wyłącznie na GPW Catalyst po 2015 r. Zaprezentowano i omówiono w nim wyniki oraz wskaźniki finansowe emitentów pod kątem zmiany poziomu ryzyka kredytowego.
Komentarz do raportu Fitch
Rośnie zainteresowanie finansowaniem poprzez emisje obligacji. W szczególności zalety tego instrumentu doceniają przedsiębiorstwa. Sprzyja temu zarówno zaostrzenie wymogów w zakresie pozyskania kredytu bankowego, wzrost opłat bankowych, jak również poprawa świadomości finansowania instrumentami alternatywnymi. W przypadku emisji obligacji przedsiębiorstwo unika skomplikowanych procedur bankowych, ma większą swobodę w kształtowaniu kosztu pozyskania kapitału oraz ustalania zabezpieczeń.
Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych
W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.
Fundusze mieszane
Fundusz mieszany (hybrydowy) to taki, który lokuje aktywa zarówno w instrumenty ryzykowne jak i bezpieczne. Do pierwszej grupy należą akcje spółek, a do drugiej na przykład obligacje, bony skarbowe, a także listy zastawne. Fundusze mieszane stanowią pośrednie rozwiązanie pomiędzy funduszami agresywnymi i bezpiecznymi.
Czy da się zagwarantować stopę zwrotu na rozwiązaniach inwestycyjnych?
Rynki finansowe cechują się sporą zmiennością. Systematycznie pojawiają się na nich informacje, które powodują tymczasowe wahania. O ile w długim terminie giełdy generalnie rosną, o tyle w krótkim inwestorzy nierzadko mają problem z podjęciem decyzji, w którą klasę aktywów należy inwestować.
Raport kredytowy BBI Development SA
Zmniejszenie zadłużenia spółki oraz spadek rentowności obligacji pozwalają sądzić, że w przypadku pozyskiwania nowego długu, spółka mogłaby liczyć na niższe marże niż w obecnie notowanych seriach.
PMI - stagnacja w sektorze przemysłowym
Jak podała firma Markit Economics w lipcu 2016 indeks PMI® Polskiego Sektora Przemysłowego (Wskaźnik Managerów Logistyki) wyniósł 50,3 pkt. wobec 51,8 pkt. w miesiącu poprzednim. Jest to najniższa wartość PMI od września 2014 roku.