Michael/Strom

ZAŁÓŻ RACHUNEK   En Pl

Wiedza to fundament finansowego sukcesu

Naszą dewizą jest profesionalizm i skuteczność. Dlatego nieustannie analizujemy rynek, dostarczając naszym Klientom dokładnie to, czego potrzebują.

Wszystkie:

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

Czy energia wiatrowa wróci do łask?

Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Termin niebezpiecznie się zbliża a polski sektor Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od dwóch lat znajduje się w kryzysie. Ostatnie wydarzenia wzbudzają optymizm, ale stracony czas trudno będzie nadrobić.

więcej

Jak inwestować, by móc zapłacić za studia naszych dzieci?

Podjęcie studiów w Polsce – także w przypadku studiów dziennych – wiąże się z dużymi kosztami. Warto jednak ponieść ten wydatek, gdyż ich ukończenie zwiększa szanse na wyższe zarobki. Przezorni rodzice mogą zabezpieczyć przyszłość dziecka, jeśli zaczną wcześniej regularnie inwestować stałą kwotę. Według wyliczeń Piotra Bawolskiego – eksperta domu maklerskiego Michael/Ström odkładając już nieco ponad 800 zł miesięcznie, jesteśmy w stanie w ciągu 12 lat inwestycji zdobyć kapitał na opłacenie dziecku studiów.

więcej

IKE, IKZE, czy PPK? – Czy wiesz jak najlepiej oszczędzać na emeryturę?

Odkładając już 250 zł co miesiąc na emeryturę można uniknąć gwałtownego spadku dochodów i tym zapewnić sobie dobry (czy godziwy) standardy życia po zakończeniu aktywności zawodowej. Jest to możliwe między innymi przy wykorzystaniu narzędzi znajdujących się w III filarze, które posiadają szereg przewag nad rozwiązaniami nie objętymi wsparciem państwa. Jednak które rozwiązanie warto wybrać?

więcej

Czy wiesz, że… geopolityka rządzi ropą?

Benzyna na stacjach kosztuje już ponad 5 zł za litr, co jest efektem rosnących od początku 2016 r. cen ropy, która w połowie maja po raz pierwszy od 2014 r. osiągnęła poziom 80 dolarów za baryłkę (Brent). Ostatnie wzrosty są pokłosiem wydarzeń geopolitycznych, a w szczególności zerwania przez prezydenta Trumpa umowy nuklearnej z Iranem wbrew protestom innych sygnatariuszy, w tym UE.

więcej

Czy wiesz, że… REIT-y „wybudują” nam mieszkania?

Fundusze typu REIT utożsamiane są z atrakcyjnym narzędziem oszczędnościowym ze względu na generowane regularne przepływy pieniężne. W założeniu REIT inwestuje w nieruchomości, które wynajmuje stronom trzecim, a zysk z najmu dystrybuowany jest w formie dywidendy do właścicieli.

więcej

Smutna historia wojny celnej

Wszczęta 90. lat temu wojna celna była dla Amerykanów na tyle katastrofalna skutkach, że wydawało się, iż nikt nigdy nie wpadnie na pomysł jej ponowienia. Aż do teraz.

więcej

Inwestowanie w mieszkanie pod wynajem zyskało konkurencję. Jakie nieruchomości dają zarobić więcej?

Analitycy szacują, że w największych polskich miastach nawet 60 proc. transakcji kupna lokali mieszkalnych od deweloperów jest finansowanych gotówką, co wprost sugeruje inwestycyjny charakter zakupu mieszkań na wynajem. Historyczne średnie rentowności osiągane przez klientów z najmu lokali mieszkalnych w największych polskich miastach to poziom 3-7 proc. rocznie. W przypadku lokali w systemie condo/apart hotel historyczne średnie rentowności osiągane przez klientów kształtują się na poziomie 5-9 proc. rocznie.

więcej

Czy wiesz, że... mieszkania mogą jeszcze drożeć?

Większość deweloperów mieszkaniowych podało już dane sprzedażowe za pierwszy kwartał 2018 r., wśród nich można zaobserwować przeciętny wzrost liczby sprzedanych mieszkań o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

więcej

Który program emerytalny jest najlepszy dla Ciebie?

Jeśli projekt ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK) wejdzie w życie, istnieć będą równolegle trzy programy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w trzecim filarze, w których to do przyszłego emeryta należeć będzie wybór formuły inwestycji i jej wysokości.

więcej

Akcje czy obligacje korporacyjne? Sprawdzamy, co przynosiło większe zyski

Pod koniec stycznia indeks WIG osiągnął historycznie wysokie poziomy, na których nie widzieliśmy go od 2007 roku, czyli od czasów końcówki ostatniej hossy. W związku z tym coraz częściej zaczęły rozbrzmiewać głosy, że długoterminowo rzeczywiście najlepiej zarabia się na akcjach. Teza wydaje się ciekawa i warto ją zweryfikować, jeżeli planuje się inwestycje.

więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że serwis internetowy Michael Ström korzysta z plików typu cookie celem świadczenia usług w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proszę kliknąć TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, w tym o zmianie ustawień w zakresie plików cookies. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że niedokonanie zmian ustawień przeglądarki oznacza, że pliki te zostaną umieszczone na urządzeniu, z którego Państwo korzystacie.
AKCEPTUJĘ