Michael/Strom

ZAŁÓŻ RACHUNEK   En Pl

Czy wiesz, że… geopolityka rządzi ropą?

Benzyna na stacjach kosztuje już ponad 5 zł za litr, co jest efektem rosnących od początku 2016 r. cen ropy, która w połowie maja po raz pierwszy od 2014 r. osiągnęła poziom 80 dolarów za baryłkę (Brent). Ostatnie wzrosty są pokłosiem wydarzeń geopolitycznych, a w szczególności zerwania przez prezydenta Trumpa umowy nuklearnej z Iranem wbrew protestom innych sygnatariuszy, w tym UE.

więcej

Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych

W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.

Pobierz Zobacz

Raport kredytowy Capital Park S.A.

Niniejszy raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Capital Park S.A. po wynikach za 4Q17 pod kątem zdolności obsługi zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.

Pobierz Zobacz

Czy wiesz, że… REIT-y „wybudują” nam mieszkania?

Fundusze typu REIT utożsamiane są z atrakcyjnym narzędziem oszczędnościowym ze względu na generowane regularne przepływy pieniężne. W założeniu REIT inwestuje w nieruchomości, które wynajmuje stronom trzecim, a zysk z najmu dystrybuowany jest w formie dywidendy do właścicieli.

więcej

Raport kredytowy Marvipol Development S.A.

Niniejszy raport kredytowy przedstawia sytuację finansową Marvipol Development S.A. („Spółka”, „Emitent”) po wynikach za 4Q17 pod kątem zdolności obsługi zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji.

Pobierz Zobacz

Pierwszy wzrost PMI w tym roku

W kwietniu 2018 r. PMI polskiego przemysłu wyniosło 53,9, co było odczytem wyższym zarówno w porównaniu z poprzednim miesiącem (53,7), jak i oczekiwaniami rynkowymi (53,2). Warto dodać, że był to pierwszy wzrost odczytu od grudnia minionego roku.

więcej

Podsumowanie miesiąca na rynku obligacji korporacyjnych

W miesięczniku kredytowym przedstawiamy najnowsze statystyki dotyczące rynku obligacji korporacyjnych oraz informujemy o najważniejszych wydarzeniach ze spółek.

Pobierz Zobacz

Smutna historia wojny celnej

Wszczęta 90. lat temu wojna celna była dla Amerykanów na tyle katastrofalna skutkach, że wydawało się, iż nikt nigdy nie wpadnie na pomysł jej ponowienia. Aż do teraz.

więcej

Inwestowanie w mieszkanie pod wynajem zyskało konkurencję. Jakie nieruchomości dają zarobić więcej?

Analitycy szacują, że w największych polskich miastach nawet 60 proc. transakcji kupna lokali mieszkalnych od deweloperów jest finansowanych gotówką, co wprost sugeruje inwestycyjny charakter zakupu mieszkań na wynajem. Historyczne średnie rentowności osiągane przez klientów z najmu lokali mieszkalnych w największych polskich miastach to poziom 3-7 proc. rocznie. W przypadku lokali w systemie condo/apart hotel historyczne średnie rentowności osiągane przez klientów kształtują się na poziomie 5-9 proc. rocznie.

więcej

Czy wiesz, że... mieszkania mogą jeszcze drożeć?

Większość deweloperów mieszkaniowych podało już dane sprzedażowe za pierwszy kwartał 2018 r., wśród nich można zaobserwować przeciętny wzrost liczby sprzedanych mieszkań o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

więcej

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że serwis internetowy Michael Ström korzysta z plików typu cookie celem świadczenia usług w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proszę kliknąć TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, w tym o zmianie ustawień w zakresie plików cookies. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że niedokonanie zmian ustawień przeglądarki oznacza, że pliki te zostaną umieszczone na urządzeniu, z którego Państwo korzystacie.
AKCEPTUJĘ