Michael/Strom

Zarejestruj   En Pl

Michael / Ström przeprowadził emisję obligacji dla spółki Vantage Development SA

  • Vantage Development S.A. jest jednostką dominującą Grupy Vantage Development, której przedmiotem działalności jest budowa i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych, biurowych oraz handlowych.
  • Spółka Vantage Development S.A. została założona w 1991 r. Działalność deweloperską w obecnym kształcie rozpoczęła w 2007 r. Do 2012 r. prowadziła ją w strukturach Grupy Kapitałowej Impel, specjalizującej się w outsourcingu usług dla instytucji i przedsiębiorstw (kapitalizacja ok. 300 mln zł).
  • Działalność Grupy skoncentrowana jest głównie na rynku wrocławskim. Emitent w 2016 r. rozpoczął budowę swojej pierwszej inwestycji w Warszawie.
  • Dotychczas Spółka wybudowała ponad 1 100 lokali mieszkalnych oraz ponad 32 tys. m² powierzchni komercyjnej.
  • Największym oraz najważniejszym obecnie prowadzonym przez Spółkę projektem jest inwestycja Promenady Wrocławskie.
  • Grupa posiada bardzo duży bank ziemi, w tym znacząca większość w ścisłym centrum Wrocławia. Bank ten pozwala na wybudowanie nieruchomości o powierzchni użytkowej ok. 175 tys. m² (z czego ok. 60% to powierzchnia  mieszkaniowa).
  • Akcje Spółki od marca 2012 r. notowane są na rynku głównym GPW w Warszawie. (kapitalizacja ok. 170 mln zł).

Dane szczegółowe

Rodzaj papieru wartościowego obligacje na okaziciela serii N
Oprocentowanie zmienne, WIBOR 3M + marża 4,32%
Okresy odsetkowe 3M
Wartość emisji 10,5 mln
Zapadalność 3,5 r.
Rynek notowań Emitent będzie ubiegał się o wprowadzenie obligacji do obrotu w ASO Catalyst
Zabezpieczenie obligacje niezabezpieczone
Termin zapisów 05.07 - 20.07.2016 r.
Przydział 22.07.2016
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że serwis internetowy Michael Ström korzysta z plików typu cookie celem świadczenia usług w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proszę kliknąć TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, w tym o zmianie ustawień w zakresie plików cookies. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że niedokonanie zmian ustawień przeglądarki oznacza, że pliki te zostaną umieszczone na urządzeniu, z którego Państwo korzystacie.
AKCEPTUJĘ